درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

http://www.alborzsc.ir/wp-content/uploads/sh.jpg

درب های شیشه ای
 
مزایای درب‌های اتوماتیک
هنوز بعضی تصور می‌کنند استفاده از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای نوعی تجمل است حال آنکه در مقایسه با فواید بسیاری که این سیستم‌ها دارند تجملی نداشته اما برازنده و زیبا است.  
شاید بزرگترین منفعت استفاده از درب‌های اتوماتیک این باشد که دسترسی و ورود و خروج راحت را برای همه فراهم می‌کند و در واقع نوعی خوش‌آمدگویی به مراجعه کنندگان در بدو ورود به ساختمان است.
بسیاری از افراد ناتوان، مسن و معلولین مشکلاتی را که استفاده از درب‌های دستی سنتی برای آنها ایجاد می‌کند بخوبی تجربه کرده‌اند زیرا استفاده از این درب‌ها معمولا سعی و تلاش و توان بدنی خاصی را می‌طلبد.
 درب‌هایی معمولی بدلیل طراحی و ساخت یا مواد مورد استفاده در آن یا حتی در نحوه دسترسی ، برای ورود، افراد مشکلاتی را برای عبور کنندگان فراهم می‌کند.
اغلب درب‌های موجود و مرسوم با قطعات سخت افزاری مصرفی و طراحی ‌هایی انجام شده که برای افرادی با توانایی‌های معمولی مفید است درحالیکه می‌تواند دشواری‌هایی را برای معلولین و افراد مسن فراهم نماید. جایگزین کردن درب‌های دستی معمولی با درب‌های اتوماتیک این امکان را فراهم می‌کند که باز و بسته شدن درب بدون نیاز به استفاده از نیروی فیزیکی افراد فراهم گردد.
امروزه افزایش آگاهی‌ها درباره بالا بردن دسترسی‌ها و امکانات برای افراد مسن ، ناتوان و معلولین در طول سال‌های گذشته زمینه‌ساز ایجاد قوانین و استانداردهای جدیدی برای ساختمان‌های عمومی گردیده است.
 
 از جنبه دیگرکوچک سازی و کاهش مواد اولیه در این سیستمها علاوه بر آزادی در طراحی از لحاظ اقتصادی و زیست محیطی هم دارای مزایای زیر است:
-این درب‌ها دوست دار محیط زیست هستند بخاطره استفاده بهینه از مواد و انرژی ‚ صرفه جویی در مصرف انرژی برودتی – حرارتی تا حد ۳۵ تا ۵۰ درصد در سال و همچنین برای ورودی های پر تردد جهت کنترل دماوگرد وغبارمناسب است.
-سهولت در تردد یکی دیگر از مزایای این درب‌هاست که امکان رفت و آمد را تسهیل می‌کند.
-امکان استفاده از حداکثر فضای موجود و تولید بر اساس اندازه محل مورد استفاده نیز از دیگر مزایای این درب‌هاست.
-بهره مندی از امکانات و خدمات ویژه جهت مکان های خاص مانند بیمارستان ها ، درمانگاه ها ، مراکز توانبخشی و معلولین یک ویژگی برجسته درب‌های اتوماتیک است.
-کیفیت و دقت بسیار بالا به دلیل بهره‌گیری از طراحی‌های جدید و مدرن و مواد اولیه با کیفیت حاصل می‌گردد.
-زیبایی بخشیدن به نمای ورودی ساختمان : با بهره‌گیری از جنس آلومینیم آلیاژی دررنگهای متنوع الکترواستاتیک ، برنز، نقره یا طلا ، پلی استر با رنگ‌های استاندارد رال و استلس استیل و فریم ‌های Clad می‌تواند ورودی ساختمان را بسیار زیبا نماید.
-قابلیت تنظیم سرعت بازو بسته شدن درب بنا بر نیاز ترافیک محل و نوع مراجعین و هم‌چنین فصول سال یا حتی ساعت‌های شبانه‌روز از دیگر ویژگی‌های منحصر‌بفرد این درب‌هاست.
-مجهز بودن به قفل الکترومکانیکی از حیث افزودن امنیت دارای اهمیت حیاتی است.
-نصب و تنظیم سریع و آسان این درب‌ها برای مواقعی که نیاز به تعمیرات و تنظیم درب‌ها وجود دارد از مزایای دیگر این درب‌ها می‌باشد.

درباره نویسنده